Орбан втратить все! Прямо з ЄС: гру на Путіна завершено. Фатальне рішення – деталі!

У Європарламенті закликали позбавити Угорщину права голосу. Заступниця голови Європарламенту Катаріна Барлі закликала позбавити Угорщину права голосу в Євросоюзі. Про це вона заявила в інтерв’ю MDR Aktuell.За її словами, Угорщина лише користується принципом одностайності ЄС, щоб шантажувати інших. Барлі нагадала, що під час переговорів із приводу шостого пакета санкцій щодо Росії Угорщина довгий час блокувала його прийняття через нафтове ембарго. Злякалася відсутності палива чи грізної руки російського диктатора?Барлі заявила, що право голосу країни може бути призупинено за порушення принципу верховенства закону.

Особливо в Угорщині більше не можна говорити про демократичні й правові відносини, – зазначила заступник голови ЄП.Також вона додала, щоб прийняти важливі рішення на рівні ЄС, потрібна одноголосна згода всіх країн-членів.Зазначимо, Про відмову приєднатися до можливого європейського нафтового ембарго повідомив 3 травня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час візитудо Казахстану. Запис виступу, викладеного у соціальні мережі, Сійярто супроводжував лаконічним зауваженням: «Санкції – на кону робота угорської економіки!» Та на кону не тільки «угорська економіка», а й економіка всього світу. Однак це ще маленька жертва у порівнянні з тою, яку приносить Україна кожного дня тілами вбитих громадян.

Орбан, як і раніше, балансує між Кремлем та Заходом, прагнучи зберегти всі «пряники», які йому приносить співпраця з Росією. При цьому Орбан ніколи не наважувався виступити із вето на санкції проти Росії. Спільні економічні проєкти з Росією на кшталт інвестицій «Росатома» у реконструкцію АЕС «Пакш» або швидкого визнання російської вакцини в Угорщині в період епідемії COVID-19 приносили та приносять прибуток пов’язаним з Орбаном бізнес-структурам. Ще один приклад такої співпраці – наявність у Будапешті Міжнародного інвестиційного банку (МІБ), який контролює Росія, який фактично є російським розвідцентром, але немає навіть політичної дискусії про те, щоб вигнати його з Угорщини, – каже угорська політологиня Едіт Згут.

В Україні останні заяви угорського керівництва щодо нафтового ембарго розглядають як черговий недружній крок, що демонструє небажання Угорщини допомагати сусідній країні у боротьбі з російською агресією.